Haberler|

Seslerini Artvin’in ve Fındıklı’nın güzide topraklarından alan Fındıklı ve Borçka Belediyesi Kadın Korosu, halkın sevilen sesi ve doğanın büyük dostu Kazım Koyuncu’yu 18. ölüm yıldönümünde anıyor. Borçka Belediyesi Kadın Korosu Şefi Hasan Özışık ve Fındıklı Belediyesi Kadın Korosu Şefi Serdar Albayrak’ın yönetiminde, yüreklerin birleştiği bu eşsiz etkinlik, iki koronun ilk ortak çalışması olma niteliği taşıyor.
Borçka Belediyesi Kadın Korosu Şefi Özışık, bir önceki Fındıklı konserindeki etkileyici performans sonrası, koristlerle, solistlerle ve tüm müzisyenlerle paylaşılan bu unutulmaz deneyim ve birlikte yaşanan dostluğun değerini ifade etti. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan gibi etkinliklerin olmazsa olmazı belediye başkanlarına ve bu büyülü gecenin kahramanlarına teşekkürlerini sundu.
Şef Serdar Albayrak’ın sunumuyla, Kazım Koyuncu’nun ebediyete intikal ettiği tarih olan 25 Haziran’da, onun anısına düzenlenecek özel etkinlikte, sevilen şairin sesi yeniden hayat bulacak. Özışık, “Çok keyifli, dostane, yürekten bir prova çalışması gerçekleştirdik,” diyerek Kazım Koyuncu’nun 18. ölüm yıldönümünde onu anma töreninin duyurusunu yaptı.
Fındıklı ve Borçka Kadın Korosu’nun bir araya gelmesiyle, 2005 yılında 33 yaşında hayata veda eden ve hep “şair çeketli çocuk” olarak anılan Kazım Koyuncu, müziklerinin eşliğinde bir kez daha hatırlanacak.
Bu anlamlı anı, Fındıklı’da bulunan Kazım Koyuncu Kültür Merkezi’nde 24 Haziran Cumartesi günü yapılan provada hazırlandı. İki koro, müziğin birleştirici gücüne işaret eden özel bir mesajla bir araya geldi ve müziğin insanlar için ne denli değerli olduğunu, birlik, beraberlik ve dostluğun sağlam temeli olduğunu bir kez daha hatırlattı.
Fındıklı Belediyesi Kadın Korosu’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Fındıklı Belediyesi Kadın Korosu ve Borçka Belediyesi Kadın Korosu olarak isyanımız, canımız, diğer yanımız Kazım Koyuncu’yu mezar başında anma programı için bir araya gelerek çalışmalarımızı tamamladık,” ifadeleri kullanıldı.
Şair ceketli çocuk, halkın yüreğindeki yerini bir kez daha hissettirecek, dostluğun, barışın ve doğanın sesi Fındıklı ve Borçka kadın korosuyla yeniden çınlayacak.
Koroların bu birleşik sesi, sadece anma töreninin değil, aynı zamanda müziğin ve dostluğun, insanlar arasında nasıl güçlü bağlar oluşturduğunun da bir simgesi olarak tarihe geçiyor. Koyuncu’nun hatırasına saygıyla ve onun özlemle anılacağı bu etkinlik, onun müziğinin yüreklerde nasıl yankılandığını bir kez daha kanıtlıyor.
0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window