Haberler|

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mart yerel seçimler sonrası il, ilçe ziyaretlerine Karadeniz’de başladı. Rize’nin Fındıklı, Artvin Arhavi, Hopa, Kemalpaşa’dan sonra Borçka ilçesine gelerek, Borçka Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

Belediye binası önünde konuşan Kılıçdaroğlu, siyasetten zenginleşme beklentisinin olmadığını belirterek, şunları söyledi: 

“Kavgadan, geriliminden, düşmanlıktan yana asla değilim. Tek derdim var; bu memleketteki hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Tek derdim var; her evde huzur ve bereket olsun.

Her şeye vergi veriyorsunuz. Ne yapılıyor bu paralarla? Türkiye neden üretimden koptu? Bunu sormalıyız.

Bazı alışkanlıklardan da vazgeçmemiz lazım. Ben illa ki A partisine, B partisine oy vereceğim’ değil kim bu memlekete hizmet ediyorsa kim siyasette zenginleşmeyi değil halkı düşünüyorsa ondan yana hepimizin tavır alması lazım. Benim siyasetten zenginleşme gibi bir beklentim yok; ama bir çocuk yatağa aç giriyorsa o benim derdimdir.”

 

‘MURATLI SINIR KAPISI AÇILMALI’

Türkiye ile Gürcistan arasındaki Sarp Sınır Kapısı’ndan sonra Artvin sınırlarındaki ikinci kapı olan Muratlı Sınır Kapısı’nın da açılması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bu kapı neden açılmaz? O TIR’ların bir kısmı buradan gelip, gitse ne olur? Hiçbir şey olmaz. Buranın esnafı da kazanacak, herkes kazanacak, zarar eden olmayacak. 

Size sözüm söz; Muratlı açılacak, bunun için mücadele edeceğim. Burayı açın, ne olur? Maliyeti de çok yüksek değil. Buradan sesleneyim isterseniz; eğer bu kapıyı açmakta zorlanıyorsanız, para bulamıyorsanız, parayı ben bulacağım, sınır kapısını ticarete ve ulaşıma açacağım, yeter ki engel olunmasın” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Borçka programının ardından Artvin’e hareket etti.

0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window