Duyurular|

Borçka Belediyesi de borcunu hizmet binasına asarak halkı bilgilendirdi. Söylenti, dedikodu yerine rakamları vererek Borçka halkının doğru bilgi alma ve şeffaf bir belediye olabilmek için bu afişi astığını dile getiren Başkan Ercan Orhan; “Biliyorsunuz, Türkiye genelinde birçok belediye şeffaflık anlayışı gereği borçlarını, mali durumunu afişle halka duyurdu, bilgi verdi. Biz de Borçka Belediyesi olarak, belediyeyi devraldığımızda şeffaf bir yönetim sözü vermiştik.

Borçka Belediyesi’nin başkanın, yönetiminin değil, Borçkalıların kendi evi olduğunu söyledik. O halde evin gelir-gider durumunu, bütçesini halkımızın bilme hakkı var. Borcumuz, alacağımız artık net olarak biliniyor. Kimse farklı konuşamaz, rakamlar ortada. Sosyal medyadan bakıyorum, bunu eleştirenler var, doğru bulanlar var.

Değerli Borçka halkı; Biz bunu şeffaflık adına yapıyoruz. Nereden başladık? Nereye geldik, Ne yaptık, neyi yapamadık? 5 yıl boyunca bu afişleri sizlerle paylaşacağız.

Yani bu afişi astık bir süre sonra kaldırdık, unuttuk gitti olmayacak. Biz de kendi hesabımızı vereceğiz. Seçenler, seçilenler olarak hepimizin amacı Borçka’ya en iyi hizmeti vermek değil mi? O halde “ben dedim oldu” anlayışında olmayacağız. Biz, konuştuk, çalıştık ve birlikte yaptık” anlayışı içinde olacağız.

Borçka Belediyesi’nin an itibarı ile 25 milyon 591 bin 460 TL borcu var. Elbette ki bu borç ödenecek. Takdir edersiniz ki, hem hizmetleri yapmak, hem de borçları ödemek kolay olmayacak. Ben şunu çok iyi biliyorum ki; Borçka halkıyla birlikte aşamayacağımız zorluk yoktur. Kimse bundan şüphe duymasın” dedi.

0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window