Sosyal Projeler|

İş insanı Metin Acar’ın annesi Meryem Acar’ın anısına Borçka Belediyesi’ne bağışladığı araç, engelli yurttaşların ihtiyaçları için kullanıma başlandı.

Engelli yurttaşların sosyal hayata ve sağlık hizmetine daha kolay erişimi için kullanılacak olan araç ilk olarak Borçkalı bir engelli vatandaşın Trabzon’daki sağlık kontrollerine ulaşımı için kullanıldı.

Engelsiz Yaşam Aracı’nın Doğu Karadeniz bölgesinde ilk olduğunu vurgulayan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Engelli yurttaşlarımız için hayatın her alanında engelleri ortadan kaldıracak adımlar atarsak, ortada hiçbir engel kalmaz anlayışıyla bu projemizi hayata geçirdik. Aynı zamanda ben de bir engelli çocuğu olan ebeveynim. Bundan dolayı da engelli yurttaşlarımızın sosyal hayatta ve sağlık hizmetine erişiminde neler yaşadıklarını çok iyi biliyor ve bu sorunları çözmek için adımlar atmak istiyorum. Engelsiz Yaşam Aracı bu uygulamalardan bir tanesi. Bu araçla birlikte, engelli yurttaşlarımız evlerinden alınarak gerek sosyal hayata gerekse sağlık hizmetlerine güvenli ve ücretsiz bir biçimde ulaşabilecekler. Bu aracın belediyemize ve Borçka halkına kazandırılmasında emeği geçen iş insanımız Metin Acar’a teşekkür ediyor, annesi merhum Meryem Acar’a da bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window