Biten Projeler|

Borçka Belediyesi ve Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş ile ortaklaşa yapılan çalışmalarla Borçka’da elektrik iletim hatlarının geçişleri yer altına alındı.
İlk olarak Aksu Mahallesi’nde yapılan çalışmada; elektrik nakil hatları yer altına alınarak, görüntü kirliliğinin önüne geçildi.
Bu çalışmalarla eş güdümlü olarak, Aksu ve Yeniyol mahallelerinde artan enerji ihtiyaçlarını karşılayacak olan iki adet yeni trafo yerleştirildi.
BORÇKA İÇİN UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞMA
Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Kentimizin mahallelerinde enerji ihtiyacı nüfusun da artmasıyla doğru orantılı şekilde çoğalıyor. Burada en önemli sorun elbette enerji nakil hatlarında; hava şartlarından ve zamandan kaynaklanan sorunlar. Bunun giderilmesi için Çoruh Elektrik Artvin İl Müdürüyle beraber hem görüntü kirliliğini önlemek hem de hatların uzun ömürlü olabilmesi için ortaklaşa ve uyum içerisinde bir çalışma başlattık. Bu anlamda da ilk adımları Aksu Mahallemizde attık ve nakil hatlarını yer altına indirdik. Ayrıca Yeniyol ve Aksu mahallelerimize 2 adet yeni ve modern trafo yerleştirdik. Bu trafolar uzun yıllar Borçka halkının enerji ihtiyacını güvenli bir şekilde karşılayacak. Bütün kurum ve kuruluşlarla Borçka halkı için uyum içerisinde çalışmak en büyük isteğimiz. Bu anlamda da bir kez daha Çoruh Elektrik yetkililerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window