Haberler|

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Atatürk Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen anma töreniyle anıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın coşkulu okunmasıyla başladı. Salon, duygu dolu anların yaşandığı, tarihin izleriyle dolu bir havaya büründü.
Öğrencilerin titizlikle hazırladığı tiyatro gösterisi, izleyenleri adeta tarihin içinde yolculuğa çıkardı. Seyirciler, o günlerde yaşanan kahramanca mücadeleleri, tarihe yön veren askerlerin azim ve kararlılıklarını adeta yaşadılar. Gösterinin ardından, oratoryo dinletisi sunuldu. Sanatçıların performansı, törene katılanların yüreklerinde bir duygu fırtınası yarattı.
Öğrencilerin duygu yüklü mektupları ve şiirleri, herkesi derinden etkiledi. Savaşın insanlara neler yaptığını ve ne kadar acımasız olduğunu anlatan bu eserler, törenin en dokunaklı anlarından birini oluşturdu.
Törende, Çanakkale Zaferi’nin önemi ve bu zaferde hayatını kaybeden kahramanların fedakarlıkları da anlatıldı. Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu, törene katılanların gözyaşlarını tutamamasına neden oldu.
Atatürk Ortaokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen bu anlamlı tören, Çanakkale Zaferi’nin unutulmaması ve her zaman hatırlanması gerektiğini vurgulayan bir anı oldu. Bu tarihi gün, herkesin bir arada, saygı ve sevgi çerçevesinde geçirmesiyle son buldu.
0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window