Haberler|

Borçka’nın minik yüreklerinin umut dolu sesleri, bu kez sınıf duvarlarını aşıp semaları yankıladı. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, geçtiğimiz günlerde Spinal Muscular Atrophy (SMA) hastaları için anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Okulun bahçesi, miniklerin düzenlediği bir kermese dönüştü ve her köşesi sevgiyle, yardımseverlikle, umutla dolup taştı.
Etkinlikte, minik öğrencilerin hazırladığı birbirinden renkli el emeği göz nuru ürünler alıcılarını bekledi. Satışa sunulan tüm ürünlerin geliri, SMA hastalarının tedavi süreçlerine destek olmak için ayrıldı.
Kermese, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan da katıldı. Belediye olarak çadır desteği veren Orhan, çocukların bu anlamlı etkinliğine gönülden destek oldu.
SMA hastaları için yardım elini uzatan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun bu etkinliği, onlarca hayatı değiştirme gücüne sahip. Tüm Borçka halkı gibi bizler de bu minik yürekleri kutluyoruz. Çünkü onlar, umudun ve yardımlaşmanın ne demek olduğunu tüm dünyaya gösterdi.
Etkinliğin sonunda bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Bu güzel ve anlamlı etkinlik için Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun kıymetli öğrencilerine, öğretmenlerine ve tüm çalışanlarına teşekkür ederim. Bu tür etkinliklerin artması ve toplumda farkındalığın yayılması umuduyla…” şeklinde duygularını ifade etti.
Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin düzenlediği bu etkinlik, bir kez daha gösterdi ki; küçük yürekler, büyük umutlar yeşertebiliyor. Hem Borçka’ya, hem de tüm Türkiye’ye umut aşılayan bu güzel kermes, yarınlarımızın umut dolu olduğunu bizlere hatırlattı.
0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window