Haberler|

Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği, belediyemizin de katılımcı ve destekçisi olduğu 13 Haziran Salı günü İlçe Stadında gerçekleşen “Okuyan Borçka Kitap, Oyun, Eğlence Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu. Kitapsever öğretmen ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte okumanın, eğlencenin ve oyunun tadı çıkarıldı.
Etkinliğin başlamasıyla birlikte, tüm katılımcılar kitaplarını açtı ve 15 dakika süreyle okudular. Okuma süresinin sonunda ise çeşitli yarışmalar düzenlendi. Öğrenciler, hem birbirleriyle yarıştılar hem de kitap okumanın tadını çıkardılar.
Etkinlik sırasında yer alan yüz boyama ve ayraç tasarlama atölyesi, özellikle küçük katılımcıların büyük ilgisini çekti. Müzik eşliğinde eğlenen öğrenciler, alanda serbest etkinliklerle de keyifli bir gün geçirdiler. İp atlama, top oynama, piknik tadında yemek yeme gibi aktivitelerle adeta bir festival havası yaşandı.
Ayrıca, Borçka Belediyesi’nin 2000 adet su ve kek desteği de etkinliği renklendiren detaylardan biri oldu. Etkinlik alanında, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra etkinliğe aileleriyle birlikte katılan öğrenciler de vardı. Her öğrencinin yanında bir kitapla gelmesi, özellikle vurgulandı. Yapılacak çuval yarışı ve yumurta taşıma yarışları için öğrencilerin yanlarında çuval, kaşık ve haşlanmış yumurta getirmeleri istendi.
Kitap ayracı atölyesine katılan öğrenciler yanlarında getirdikleri kuru boyalarla çeşitli tasarımlar gerçekleştirdiler. Etkinlik sonunda ise her öğrencinin yanında bir balonla gelmesi, gökyüzüne renkli balonların salınmasıyla sona erdi.
0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window