Haberler|

Artvin’de Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları tarafından gerçekleştirilen “Halka hesap veriyoruz, iktidara geliyoruz” etkinlikleri devam ediyor.

31 Mart 2019 seçimlerinde Millet İttifakı tarafından kazanılan belediyelerin, 3 yıllık çalışmalarını ve ekonomik durumlarını halkla paylaştığı etkinliğin Borçka ayağı 28 Mart 2022 pazartesi günü gerçekleşti.

Borçka halkının yoğun ilgi gösterdiği ve sunuculuğunu CHP İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz’ın yaptığı toplantıya CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, İYİ Parti Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak, CHP Şavşat ilçe Başkanı İmran Kayaoğlu, CHP Murgul İlçe Başkanı Mehmet Durmuş, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır ve Artvin İl Genel Meclis Üyeleri ve STK temsilcileri de katıldı.

 

ETKİNLİĞİN FİKRİ ERCAN BAŞKANDAN ÇIKTI
Halka Hesap Veriyoruz etkinliğinde konuşan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, engellemelere rağmen Millet İttifakı belediyeleri olarak çalışmalara devam ettiklerini belirterek: “Bizler Artvin’deki 7 belediye başkanı olarak uyumlu şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Yeri geliyor kardeşler arasında sıkıntı oluyor, bizim aramızda olmuyor. Her birimizin eksiğini başka bir başkanımız kapatıyor. Genelde ailelerimizle de hep birlikte yan yana gelerek sohbetler ediyoruz. Bunlardan birinde Ercan başkanımız, ‘pandeminin ağır dönemini de geçirdik, üç yıl olacak göreve geldiğimiz. Halka hesap vermeyecek miyiz?’ diye sordu. O gün orada bu etkinliğin sloganını da kendi buldu. Bu anlamda Ercan başkanımıza, Borçka’nın Ercan Hocasına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in ardından programa katılan diğer ilçe başkanları da konuşmalarını gerçekleştirerek Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’a yaptığı çalışmalardan kaynaklı teşekkür etti.

İlçe belediye başkanlarının dayanışma konuşmalarının arkasından Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, belediyenin üç yıllık icraatlarını, gelir gider ve borç durumunu aktardığı sunumunu gerçekleştirdi.

Borçka’nın altyapı çalışmalarından, kültür sanat etkinliklerine kadar detaylandırılan sunum yaklaşık iki saat sürdü.

 

KAÇAĞI KESTİĞİMİZDE PROJE ÜRETİRİZ
Halk Hesap Veriyoruz etkinliğini değerlendiren Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Bugün Borçka’da bir ilki gerçekleştirerek şeffaf belediyeciliğin gereğini yerine getirdik. Bugüne kadar yaptıklarımız kimine göre çok iyi, kimilerine göre ‘anlattıkları kadar da yok’ şeklinde yorumalar alıyordu. Bugün aslında şeffaf şekilde herkese borcumuzu da bütçemizi de çalışmalarımızı da anlattık. Sunumda detaylı olarak yer alan gelir-gider tablolarımız bizlere gösteriyor ki belediyemize gelen iller bankası desteğiyle işçilerimizin maaşları ve kredi borçları başa baş çıkıyor. Peki biz nasıl yatırım yapabiliyoruz? Belediyemizin gelirlerini nasıl 2-3 katına çıkarmışız? İşte bu tablolar gösterdi ki kaçağı kestiğimizde, parayı halk için kullandığımızda oluyormuş”

 

BORÇKA HALKI İÇİN ÇALIŞMAYA DA HESAP VERMEYE DE DEVAM
Göreve geldikleri ilk günden itibaren başta Borçka’nın içme suyu gibi birçok kronikleşmiş sorunu kökünden çözmeye çalıştıklarını belirten başkan Ercan Orhan: “Su sorununda sona yaklaştık. Yıllardır bitmeyen bir sorunu kökünden çözmek için uğraşıyoruz. Ben de istemiyorum kentimizde su kesilsin. Suyun kesilmesini kim ister? Ancak o kadar eski ve bakımsız borular değiştiriliyor ki, çalışmalardan kaynaklı su kesintileri meydana gelebiliyor. Bu konuda herkese sabrı için bir kez daha teşekkür ediyorum. Altyapı çalışmalarımızı bitiriyoruz. Bir yıl içerisinde su sorununu Borçka’nın gündeminden kaldıracağımızı düşünüyorum. Hiçbir belediye başkanı altyapıya girmek istemez. Çünkü toprağın altındaki emek görünmez kolay kolay. Biz hem altyapıya girdik hem de belediye sadece parke taşı döşemez diyerek kültür ve sanat faaliyetlerine önem verdik. Bu anlamda belediye olarak hem halk için üretmeye hem de halka hesap vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window