Haberler|

Belediyemiz bünyesindeki Personel Limited Şirketi’ndeki 59 çalışanımızın maaş, taban yevmiyesi ve sosyal haklarında iyileştirme gerçekleştirildi.

Belediye İş Sendikası Borçka Temsilcileri ve Belediye Başkanımız Ercan Orhan tarafından imzalanan toplu iş sözleşmesiyle birlikte; taban yevmiyesi standart olarak 145 lira, bekar çalışanların en düşük maaşı 3770 lira, evli çalışanların ise 4300 lira şeklinde güncellenirken 60 gün yevmiye ve sosyal haklarda da iyileştirme gerçekleşti.

Toplu iş sözleşmeleri öncesinde imkanlar dahilinde nasıl bir artış gerçekleştirilebilir diye araştırma yaptıklarını belirten Belediye Başkanımız Ercan Orhan şöyle konuştu:

“Ayakta durabilmek için koşulların ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Emekçi kardeşlerimizin emeğinin karşılığını ne kadar versek azdı. Fakat koşulları maksimum düzeyde zorlayarak; arkadaşların insanca ve onurlu bir şekilde yaşamaları için elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. Umuyoruz çalışan arkadaşlarımız da bundan memnun kalmışlardır. Amacımız burada, ezilen emekçi arkadaşlarımın yanında durabilmek. Ekonomik koşulları da göz önünde bulundurmamız gerekiyordu. Arkadaşlarımızın memnuniyeti ve motivasyonu bizim için önemli. Motive olmayan, ekonomik sıkıntıları olan bir insanın çalışamayacağını biliyoruz”

0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window