Haberler|

Belediye Başkanımız Sayın Ercan Orhan, 7 Mart Borçka’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Borçka’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü bir kez daha gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 7 Mart 1921 günü halkımızın Rus ve Ermenilere karşı verdiği ‘var olma mücadelesi’ başarılarıyla adeta taçlanmış ve Borçka ebediyen anavatanına kavuşmuştur. Bu var olma mücadelesi şüphesiz kahraman ecdadımızın bize bıraktığı en büyük mirastır.
Bizler de bugün emanetimizi en iyi şekilde korumak ve gelecek nesillere cennet vatanımızı emanet etmek için üstümüze düşen onurlu görevi yerine getirmekteyiz.
Bu anlamlı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Borçkalı kurtuluşunda canlarını feda eden kahraman ecdadımızı, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle Borçka’nın kurtuluşunun 102. yılında tüm Borçkalı hemşerilerimin kurtuluş gününü en içten dileklerimle kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım.
0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window