Haberler|

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Çoruh Vadisi Borçkalılar Dayanışma ve Gelişim Derneği’nin davetlisi olarak İstanbul’daydı.

Dernek ziyareti sonrası İstanbul programına devam eden Orhan; Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Artvinliler Hizmet Vakfı ve iş insanları İsmet Acar, Cumhur Melek ve Yener Orhan’ı ziyaret etti.

Yapılan görüşmelerde Borçka’da devam eden projeler ve ortak olarak yapılabilecek çalışmalar masaya yatırıldı.

Belediye başkanlarıyla yaptıkları görüşme hakkında bilgi veren Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Borçkamızın güzel günleri için yapacağımız çalışmalarda bizlere destek verecek herkesin kapısını çalmaya devam ediyoruz. Bu anlamda da Çoruh Vadisi Borçkalılar Dayanışma ve Gelişim Derneği’nin davetlisi olarak geldiğim İstanbul’da birçok ziyaret gerçekleştirdim. Sosyal demokrat belediyeler olarak birlikteliğe, iş bölümüne ve dayanışmaya önem veriyoruz. Borçkamızın sorununu dert eden ve bizlere kapılarını açan tüm başkanlara Borçka halkı adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

YENİ İL BİNASINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın yeni binasını ziyaret eden Ercan Orhan, İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile görüştü. Yeni il binasının bütün İstanbul’a hayırlı olması temennilerini ileten Orhan: “Her ziyaretimizde bizleri evimizdeki gibi ağırlayan sayın Kaftancıoğlu nezdinde bütün İstanbul örgütümüze teşekkür ediyorum. Yeni il binasının İstanbul halkı için hayırlı olacağını ve burada oluşturan programların hepimiz için faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

 

STK’lar ve DERNEKLER, BELEDİYE İLE ORTAKLAŞMALI

Çoruh Vadisi Borçkalılar Dayanışma ve Gelişim Derneği ve Artvinliler Hizmet Vakfı ile yapılan görüşmeler hakkında bilgi veren Orhan: “Gurbette yaşayan hemşehrilerimiz ile buluşmaktan her zaman keyif alıyorum. Uzakta olmalarından kaynaklı üzüntülü olmakla birlikte oldukları her yerde memleketlerini düşündüklerinin farkındayım. Bu anlamda da gerek Borçka derneğimiz gerek Artvinliler Hizmet Vakfı ile yaptığımız görüşmeler çok verimli geçti. Derneklerin ve sivil toplam kuruluşlarının her zaman belediyelerle ortaklaşmalı; kültür, sanat ve sosyal sorumluluk projelerinde özellikle iş birliği içerisinde olmalı diye düşünüyorum.”

 

İŞ İNSANLARINDAN PROJELERE DESTEK

İstanbul ziyaretleri kapsamında Artvinli iş insanları İsmet Acar, Cumhur Melek ve Yener Orhan ile de görüşen Orhan: “İş insanlarımızla Borçkamızda sürmekte olan ve planladığımız projelerle alakalı fikir alışverişinde bulunmaya devam ediyoruz. Sağ olsunlar memleketleri için her daim gerek maddi gerek manevi olarak desteklerini esirgemediler. Bu ziyaretlerimizde de projelerle alakalı gelişmeleri kendilerine aktardım. Çalışmalarımız iş birliği içerisinde devam edecek. Her şey Borçkamızın güzel günleri için” ifadelerini kullandı.

 

0 Paylaşımlar

Comments are closed.

Close Search Window